Sizin için Basitleştirilmiş SEO seo 

 

İnsanların her gün kaç blog yazısı yayınladığını tahmin edin.

Herhangi bir fikir?

Eh, WordPress kullanıcıları tek başına her gün 2 milyondan fazla gönderi yayınlıyor . Bu, her saniye 24 blog gönderisine çıkıyor.

Bu, siz bu beş cümleyi okurken kullanıcıların yaklaşık 216 blog yazısı yayınladığı anlamına gelir.

Ve bu sadece WordPress kullanıcılarının sayısı. Tüm blog gönderilerini sayacak olsaydık, bu sayı kesinlikle daha yüksek olurdu.

Bu, bulunur olmayı biraz zorlaştırıyor. Ancak, blogunuzu başarılı hale getirmek istiyorsanız, bunu yapmak zorundasınız.

Blog yazılarımı yazmak için genellikle 4-5 saat harcarken, her yazıyı optimize etmek için harcadığım on dakika kolayca en önemlisidir.

Milyonlarca insanın Google’da her ay “SEO” terimini kullanmasına şaşmamalı.

Herhangi bir günde, insanlar 2,2 milyondan fazla arama yapıyor . Ve bu sadece Google’da – diğer arama motorları hakkında hiçbir şey söylemek imkansız.

Bu nedenle, Google’ın ön sayfasında görünmek, gelişen bir işletme ile iflas etmiş bir işletme arasında belirleyici faktör olabilir.

Ancak SEO ne anlama geliyor?

Muhtemelen arama motoru optimizasyonu anlamına geldiğini biliyorsunuzdur, ancak optimize etmek için neye ihtiyacınız var?

Tasarım mı? Yoksa yazı mı? Ya da belki bağlantılar.

Evet, evet ve evet – hepsi ve daha fazlası.

Tanım: SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Organik listeler olarak da bilinen ücretsiz bölümünde bir arama motorunda üst sıralarda yer alma sanatıdır.

Yani Türkçesi

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir arama motorunun belirli bir anahtar kelimenin aramalarında en iyi sonuç olarak göstermeyi sevmesi için çevrimiçi içeriğinizi optimize etme işlemidir.