Dünyanın en büyük ekran üreticilerinden biri olan Sharp, son yıllarda televizyon için olduğu kadar telefonlar için de ekran üretimine ağırlık vermiş durumda.

Daha önce Aquos Crystal ekran teknolojisiyle gündeme gelen firma, şimdi de Corner R adını verdiği konsept ile karşımıza çıktı.

sharp-corner-r

Çerçevesiz, oval köşeli ekran!

Free-Form ekran teknolojisini kullanan ve IGZO LCD panelin kullanıldığı bu ekran, çerçevesiz yapısı ve oval köşeleri ile bir hayli güzel görünüyor.

5.2 inç ekran boyutuyla birlikte Full HD (1920 x 1080) çözünürlük kullanan model,  henüz konsept aşamasında olduğundan gerçek bir akıllı telefonda görebilmemiz için biraz beklememiz gerekecek.

 

sharp-corner-r-2

Bu konsept ile alakalı ne yazık ki şu ana kadar açıklanan tüm bilgiler bu şekilde. Sharp, bu modelin seri üretimine ne zaman geçileceği hakkında bir açıklama yapmadı.

Ancak şüphesiz ki yakın gelecekte bu ekran teknolojisini kullanacak birçok farklı marka olacaktır. Bu ekran ile birlikte özellikle üst taraftaki siyah çerçeve sıkıntısı çözülecek olsa da, ahize gibi bileşenlerin nasıl konumlandırılacağı önemli bir soru işareti.