Seagate’in son dönemde sabit diskler konusundaki atağı devam ediyor. Şirket son olarak Enterprise Performance 15K sabit disklerini tanıttı. Altıncı ve son nesil 15K sabit diskler, kritik görev uygulamaları için dünyanın en hızlısı olarak lanse ediliyor.

Seagate 2.5 inçte 5 TB sunuyor!

Seagate 2.5 inçte 5 TB sunuyor!

2.5 inç formundaki Seagate BarraCuda ST5000, boyundan büyük büyük bir depolama alanı sunuyor. 5…

Seagate Enterprise Performance 15K özellikleri

Seagate tarafından pazarda halen talep gördüğü belirtilen sabit diskler, 315 MB/s hızına kadar çıkan tutarlı veri transfer hızı ve 900 GB’a kadar kapasite seçenekleri ile öne çıkıyor. Öte yandan bu son nesil modellerle birlikte şirket, 15K sabit disk defterini artık kapatacak.

6. nesil 15K sabit disklerin devamının gelmeyecek olmasının ardındaysa SSD teknolojisinin ilerlemesi yatıyor. Yüksek performans, düşük güç tüketimi ve daha fazla yoğun olmaları sebebiyle SSD’ler daha fazla tercih edilmeye başlamış durumda.

300 GB, 600 GB ve 900 GB’lık depolama seçenekleri sunulan Enterprise Performance 15K sabit diskler, 2 ms gecikmeye sahip. G/Ç işlemlerini hızlandıran ve yoğun zamanlarda bile daha fazla işlemi daha hızlı yapmanızı sağlayan disklerde, 16 GB NAND arabellekli Seagate TurboBoostteknolojisiyle sektöründe öncü okuma belleği yer alıyor.

16-10/26/sea15k02.jpg

Ek olarak 8 GB NVRAM’li gelişmiş yazma önbelleği de ise kritik depolama iş yükü verimliliklerinde önemli rol oynuyor. Sabit diskte çok segmentli 256 MB DRAM önbelleğin yer aldığını da belirtelim.

Arayüz olaraksa 12 GB/s SAS kullanılıyor ve diskler 2 milyon saatlik MTFB(arızalar arası ortalama süre) ile en yüksek tutarlılıkta güvenilir performans sağlıyor. Ek olarak kullanılmayan veriler AES-256 standardıyla tanımlanan Seagate Secure teknolojisi ile koruma altına alınıyor. Güç tüketimi ise modele bağlı olarak 4.7 ve 5.8W arasında.

Seagate en hızlı ve ince sabit diski duyurdu

Seagate en hızlı ve ince sabit diski duyurdu

Seagate yüksek performans arayanlar için 2 TB depolama kapasiteli FireCuda hibrit mobil…

Kritik görev veri merkezleri için hızlı, güvenilir ve emniyetli depolama sunan Seagate Enterprise Performance 15K sabit diskler satışa sunulmuş durumda.

Kaynak