Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 7 ile özelliklerine detaylı değindik ve bunların içinde dikkat çeken bir özellikte kulaklık girişinin olmayışıydı. 3.5 mm’lik kulak girişi olmayan modelinde Apple, kullanım alışkanlıklarını değiştirmek için bu girişimi yapmış olsa da kulaklık girişi olmayan ilk telefon modeli olmadığını biliyoruz ve bunların sizler için araştırdık.

 

kulaklik-girisi-goremeyeceginiz-akilli-cihaz-modelleri

 

Motorola Moto Z: Akıllı cihazlar konusunda dikkat çeken yeni tasarımları ile Motorola, Moto Z modelinde kulaklık girişe yer vermediği gibi metal gövdesi ve 5.2 mm olan kalınlığı ile de dikkat çekiyor. Kulaklık için modelde USB Type-C bağlantısı kullanılmaktadır.

LeEco Le 2: Akıllı Telefonlar için taklit ürünlerin en dikkat çeken firması olan LeEco, kulaklık girişi kullanmayan ender firmalardan biri olarak yine karşımızda. USB Type-C bağlantısının kullanıldığı yeni modelleri olan Le 2, Le 2 Pro ve Le 2 Max için kulaklık kullanımı alışkanlıkları değiştirecek boyutta.

iPhone 7: Apple’ın da kulaklık girişi olmayan akıllı cihazlar kervanına katılması ilk olduğu yanılgısı ile karşımızda. Kablosuz kulaklık geliştirmesi ile daha elverişli sunumlar veren firma, kulaklık girişinin olmayışını şarj kablosu ile aynı anda kullanımının olmamasını öne sürmektedir. Çeşitli dönüştürücüler ile kulaklık girişi yeniden kullanımda olabildiği gibi bu yeniliğin kablo seçimlerinde kullanıcıyı farklı alternatiflere yönlendireceği de ortada. Bir dünya devi olarak Apple, diğer markalara göre daha çok alternatif aksesuar sunabilen bir firma olarak bu yeniliği ile sunduğu kullanım farkını daha çok kabul ettirecek gibi görünüyor.

Kaynak